Red Winch Hornet 2 STD

Red Winch Hornet 2 STD

HORNET2-STD

Cena 16 600,01 zł brutto

Wyciągarka Red Winch Hornet.

 

Red Winches to w chwili obecnej najlepszy producent szybkich wyciągarek dedykowanych do sportu, a Hornet to flagowy model tego producenta.

 

Parametry:

 

Elektryka:
- dwa silniki BOW Motor 2, 12v 5000obr/min (przy 12V)
- dwa przekaźniki HD Albright
- elektro-zawory do sterowania hamulcem i bębnem.


Parametry wyciągarki w dużej mierze zależą od instalacji elektrycznej w samochodzie,  dlatego do pracy wyciągarki zalecany jest alternator o mocy przynajmniej  150A i akumulatory do głębokiego rozładowania, o łącznej pojemności 150Ah lub więcej. Zalecany przewody zasilające o przekroju 70mm2 lub więcej. 

 

Silniki Bow Motor 2 dosyć dobrze znoszą pracę na wyższym napięciu, dlatego popularnym sposobem podniesienia parametrów wyciągarki, jest zasilanie silników 12V, prądem o napięciu 24V.  Trzeba się jedna liczyć z możliwością awarii silników - przy pracy silnika na 24V, destrukcyjne są wysokie obroty, dlatego należy unikać pracy bez obciążania.

Waga:
- 55kg (bez liny)


Osiągi:

- prędkość zwijania na poziomie 40m/min (porównywalna do Gigglepin +50%)
- siła uciągu, ok 4500kg.

 

Hamulec:

Hamulec to autorski patent firmy Red Winches - hamulec jest aktywowany sprężyną, dezaktywowany sprężonym powietrzem z instalacji w samochodzie (wymagany kompresor).

W momencie naciśnięcia przycisku "zwijanie", lub "rozwijanie", poprzez elektrozawór sprężone powietrze zwalnia hamulec. Nie ma przez to efektu opóźnionego zatrzymania jak w przypadku innych wyciągarek. Jest to też układ o wiele bardziej bezawaryjny i prosty - koniec z kłopotliwym wałkiem hamulca jak w Warn 8274 i GP.

 

Przekładnia:

Walcowa, zębata (wysoka sprawność), koła wykonane ze stali 655-M13, utwardzane powierzchniowo.

 

Bęben i rozwijanie.

Bęben wyciągarki pomieści do 40m, 12mm liny syntetycznej, w zestawie "plasma lock - sprytny patent uniemożliwiający wyciągnięcie liny z bębna (widoczny na jednym zdjęciu).

Bęben rozprzęgany od przekładni pneumatycznie, sterowany przez elektrozawór - lina rozwija się bez oporów.

 

Serwis i części:

Wyciągarka została stworzona do użytku w sporcie i rajdach, jest łatwo serwisowalna, części zamienne są dostępne.

Okładziny hamulca wytrzymają przynajmniej jedne sezon, ich wymiana trwa 15 minut.

 

 Wyciągarka dostępna również w wariancie z dłuższym lub krótszym bębnem, oraz 1.5 razy szybszym przełożeniem  przekładni "overdrive" - dedykowaną do raczej lekkich samochodów .

 

 

Do zakupionych produktów oferujemy montaż w serwisie Bush Taxi.

Więcej informacji: +48 534 150 150 lub info@bushtaxi.pl